ÇAM TEREBENTİN YAĞI

15.00 TL
Stokta
 

Çam terebentin yağının ne olduğu aslında isminde biraz gizlidir. Çam kozalaklarından çeşitli kullanım amaçları ile elde edilen bitkisel bir yağdır.

Çam Terebentin Yağı Faydaları Nelerdir?

⦁ Saçlarınıza sağlık katmak istediğinizde listenizin en başında çam terebentin yağı olmalıdır. Çünkü çam terebentin yağı antiseptik özelliklere sahip bir yağdır. Bu nedenle saç diplerinizin beslenmesini ve canlanmasını sağlar. Saç diplerinizi etkilediği gibi saç uçlarınızı da onarıcı özelliktedir.

⦁ Ağrı kesici doğal bir yağ aradığınızda çam terebentin yağı çok işinize yarayacak. Kas ve kemik ağrılarınızı dindirici etkiye sahiptir.

⦁ Solunum yolu şikayetlerinizde nefesinizi açan ve temizleyen bir yağdır. Buhar banyosu esansı olarak tercih ettiğinizde anında solunum yolunuzun rahatladığını fark edeceksiniz.

⦁ Ferahlatıcı ve sakinleştirici kokusu ile, stresli günlerde duş alırken banyo suyuna katabilirsiniz. Havayla temas eden çam terebentin yağı etrafa yayılarak strenizi yok edecektir.

⦁ Konsantrasyon problemlerinde size büyük desteği olacaktır. Dikkat dağınıklığınızı çam terebentin yağı ile yenebilirsiniz.

⦁ Antibakteriyel bir yağ olan çam terebentin yağı, cilde uygulandığında cilt üzerinde oluşacak enfeksiyonları önler. Varsa kısa sürede yok eder.

⦁ Kan dolaşımını hızlandırıcı özelliği de tercih edilmesinin bir diğer nedenidir. Çünkü çam terebentin yağı kan dolaşımınızı hızlandırarak sizi daha aktif hale getirecek ve enerji verecektir.

⦁ Cilt maskelerinde kullandığınızda, kırışıklık önleyici rolünü görebilirsiniz. Özellikle dudak ve göz kenarlarında oluşacak kırışıklıkları çam terebentin yağı ile önleyebilirsiniz.

⦁ Cilt problemlerinde; egzama ve sivilce gibi durumlarda çam terebentin yağını kullanarak şikayetçi olduğunuz sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

⦁ Hücrelerinizi yenileyerek daha sağlıklı cilde sahip olmanızı sağlar.

⦁ Eğer kuru bir saça sahipseniz, çam terebentin yağı ile saçlarınıza yumuşaklık katabilirsiniz.

⦁ Kadın ve erkeklerde sıkça karşılaşılan kepeklenme problemlerini de çam terebentin yağı ile ortadan kaldırmanız mümkündür. Saç diplerinizin nem dengesini korur ve dökülmeleri engeller.

⦁ Çam terebentin yağı faydaları Ahmet Maranki tarafından da vurgulanmıştır. Özellikle hemoroid tedavisindeki etkisi ile oldukça dikkat çekmiştir.

Benzer Ürünler

Kazancınız 15%
130.00 TL 110.00 TL
Kazancınız 30%
20.00 TL 14.00 TL