HURMA

20.00 TL
Puan değeri: 20 puan
Stokta
+

⦁ Hurma, antioksidanlar ile dolu bir meyvedir. Antioksidanlar damar tıkanıklığı riskinin azalması ve yaşlanma etkilerinin yavaşlatılması bakımından büyük öneme sahiptir. Üstelik diğer meyvelerin aksine, soğukta muhafaza edildiği takdirde, antioksidanlarının yoğunluğu azalmaz, artar. Bu nedenle Uğur derin dondurucunuzda çok uzun bir süre boyunca saklayıp, daha da faydalı hale gelmiş şekilde tüketmeniz mümkündür.

⦁ Potasyum açısından son derece zengindir. Aynı nedenle, hamilelere tavsiye edilmektedir. Bebeğin gelişimi açısından faydalı olur ve lohusalık dönemi boyunca kadını hastalıklara karşı korur.

⦁ Glisemi endeksi düşük olduğundan, şeker hastaları tarafından tüketilmeye uygun bir meyvedir.

⦁ Her gün 15 adet hurma yiyerek, yetişkin bir insanın günlük demir ihtiyacını karşılaması mümkündür. Bu bakımdan kan yapıcı bir özelliği vardır ve anemi hastaları için faydalıdır.

⦁ Mide astarında koruyucu bir örtü oluşturur, ülser rahatsızlığı olanlar için son derece uygundur.

⦁ Çekirdeklerinde gentamisin adında bir antibiyotik türü mevcuttur, böbrek hastalıklarını engeller ve tüm sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir.

⦁ Lifli bir yiyecektir, bu nedenle kabızlık sorununa karşı doğal bir çözümdür.

⦁ Her bir hurma, 15,6 mg beta karoten içerir. Bu madde, yeni sinir ağlarının gelişimini sağlar ve uzun dönemli hafızayı kuvvetlendirir.

Kuveyt Türk 3d Secure
Taksit yok
Taksit
Aylık
20.00 TL
Toplam
20.00 TL